Анна Романова: "До Дня Канади я хочу поділитися з вами однією історією..."

Анна Романова в facebook:

До Дня Канади я хочу поділитися з вами однією історією. Вона мене вразила у Запоріжжі. Об этом сообщает galtv.in.ua со ссылкой на СМИ.

Майже триста років тому - після зруйнування Січі - почали оселятися на Запоріжжі менноніти. Менноніти - це протестантська течія. Вони заснували в Запоріжжі свої поселення, побудували камяні будинки, школи, лікарні, налагодили виробництво.

Міцні, вишукані будинки меннонітів збереглися дотепер й досі прикрашають місто. ... Але шляхетна меннонітська архітектура у жахливому стані. Там навіть фотографуються запорізькі молодята, але скорше це нагадує містични зйомки у зруйнованого замку. Стіни розвалюються, вибиті шибки, порослі буряном сходи... Сумно і лячно від ставлення до історії та туристичної привабливості міста.

Що ж сталося з запорізькими меннонітами Частину їх закатували під час сталінських репресій, частина емігрувала в Канаду під час війни. Вас здивує, але в Канаді навіть існує поселення з назвою Хортиця. Всього зараз по світу налічується близько мільйону меннонітів.

Але! Загугліть! виявляється, наша запорізька Хортиця досі в архівних меннонітських англомовних сайтах значиться як... Russia.

Це свідчить про те, що ніхто поки й не починав роботу по відновленню історичної памяті. Ніхто поки ще не створив спеціальних туристичних сентиментальних турів для канадських меннонітів. На землю пращурів. Меннонітів не треба мотивувати, вони приїдуть. Головне - хоча б спочатку дати їм інформацію, де знаходиться запорізька Хортиця...

Про це і не тільки я сьогодні спілкувалася з туристичним активом Запоріжжя...

# АІГУ # ЗапоріжжяАнна Романова
Анна Романова
Анна Романова
Анна Романова


ТОП новости

Вход

Меню пользователя